Studieopbouw Leraar Scheikunde deeltijd

Tijdens de deeltijdopleiding Leraar Scheikunde volg je acht modules die je zelf als bouwstenen combineert. 

Afbeelding
sfeer-ba-leraar-scheikunde-dt-lwd.jpg

De eerste twee modules vormen samen de propedeuse. De laatste modules richten zich op jouw rol als docent in de praktijk en als professional binnen een onderwijsorganisatie. Je kiest daarbij als afstudeerrichting voor het algemeen vormend onderwijs (avo) of het beroepsonderwijs (bo). NHL Stenden biedt de mogelijkheid om je meer op vmbo of meer op mbo te richten.

Onderwijsconcept

Met een flexibele deeltijdopleiding Scheikunde docent geef je zelf voor een deel richting aan jouw studie: jij staat aan het roer! Dit betekent dat je samen met de opleiding de koers, de snelheid, de tijdsduur en je eindbestemming bepaalt. 

Zo ziet flexibel onderwijs eruit

  • Bepaal samen met je studiecoach jouw leerroute.
  • Volg de opleiding in je eigen tempo.
  • Studeer op verschillende manieren: face to face, via online learning én op je eigen werkplek.
  • De opleiding is opgebouwd uit modules van 30 EC’s (studiepunten). Heb je alle modules afgerond? Dan behaal jij je bachelor!

Onderwijsprogramma

Afhankelijk van je persoonlijke leerroute duurt de opleiding Leraar Scheikunde deeltijd zo’n twee tot vier jaar. Het onderwijsprogramma bestaat uit acht modules van elk 30 EC’s (studiepunten). In totaal moet je 240 EC’s halen voor een diploma. Het tempo en de volgorde waarin je de modules doorloopt, bepaal je voor een deel zelf. De totale studielast verschilt per persoon.

Breng je al werkervaring of een diploma mee, dan kun je sneller je diploma halen. Op deze manier richt je een studie in die bij jouw ontwikkeling en studieambities past.

Je kunt deze deeltijdopleiding Aardrijkskunde Docent in Leeuwarden volgen, maar het beroepsvoorbereidend deel ook deels in Groningen. In Leeuwarden zijn deze lessen op woensdag, in Groningen op maandag, beide vanaf 15.00 uur. De lessen vak en vakdidactiek worden alleen in Leeuwarden gegeven, op donderdag voor de propedeusefase en op vrijdag voor de hoofdfase.

Vrijheid in deeltijd

Het onderwijsprogramma van de deeltijdopleiding Leraar Scheikunde is opgebouwd uit acht modules. Je kunt zelf voor een deel de volgorde van de modules bepalen en in meerdere modules tegelijk werken. We stellen vast wat jij al kunt en weet. Breng je al werkervaring of een diploma mee, dan kun je sneller je diploma halen. Zo richt je een studie in die bij jouw ontwikkeling en studieambities past.

Studiecoach

Je wordt tijdens je hele studie Leraar Scheikunde deeltijd begeleid door een studiecoach. Samen stellen jullie een leerplan op. Iedere module start met een intake om te bepalen wat jij aan het eind laat zien en welke leeractiviteiten je doet op school, thuis of op de werkplek.

Projecten

Als onderwijsprofessional ben je continue bezig met ontwikkelingen en innovatie in het onderwijs. Daarom werk je bij onze onderwijsopleidingen vaak in een team aan realistische praktijkopdrachten.

Onderwijscatalogus

De onderwijscatalogus bevat gedetailleerde informatie over de inhoud van deze opleiding. Zo kun je opleidingen vergelijken en weet je welke onderdelen aan bod komen.

Is dit de opleiding die je zoekt?

Ben je er van overtuigd dat deze opleiding bij je past? Schrijf je dan direct in, of kies een van de overige opties als vervolgstap!