Ontdek de leraar in jou

23 november 2026
13:00 - 16:00 uur
Groningen
NHL Stenden Groningen, Stationsweg 1, 9726 AC Groningen

Heb je wel eens gedacht: ‘zou ik dat kunnen, voor een klas staan?’

Misschien vind je het leuk om anderen iets uit te leggen. Of werk je graag samen met leeftijdsgenoten. Of wil je gewoon iets betekenen voor mensen om je heen. Als leraar doe je dat elke dag en je helpt leerlingen niet alleen met vakken, maar ook met groeien als persoon.

Maar hoe voelt dat eigenlijk, voor een klas staan? En is het echt iets voor jou?

Dat kom je te weten in "Ontdek de leraar in jou": een oriëntatiemodule speciaal voor havo- en vwo-leerlingen, ontwikkeld door Onderwijsregio VO Groningen.

In deze module ga je zelf aan de slag. Je ontdekt wat het leraarsvak echt inhoudt, oefent met presenteren en voor een groep staan, en speelt situaties na die je als leraar kunt tegenkomen. Geen theorie, maar gewoon doen en ontdekken of het bij jou past.

Nieuwsgierig? Meld je aan en ontdek de leraar in jou. 

Locatie

NHL Stenden Groningen
Stationsweg 1
9726 AC Groningen

Aanmelden

Je kunt je aanmelden voor de Oriëntatiemodule tot uiterlijk 21 oktober 2026.

Aanmeldformulier Oriëntatiemodule

Wat gebeurt er na je aanmelding?

De Onderwijsregio VO Groningen neemt contact op met je school om je inschrijving definitief te bevestigen en, indien je dit op het aanmeldingsformulier hebt aangegeven, af te stemmen of de module op jouw school kan worden gevalideerd als profielwerkstuk (PWS). Vervolgens ontvang je een bericht dat je inschrijving, in overleg met je school, definitief is. Daarna worden de 8 middagen op NHL Stenden in Groningen in je Magister toegevoegd. 

LocatieDatumTijd

NHL Stenden Groningen

Stationsweg 1

9726 AC Groningen 

Maandag 23 november 2026  

Woensdag 2 december 2026

Maandag 14 december 2026

Maandag 4 januari 2027

Woensdag 27 januari 2027

Maandag 8 februari 2027

Woensdag 3 maart 2027

Maandag 22 maart 2027

13.00 – 16.00 uur

(geldt voor alle data) 

Wat ga je doen?

De module draait om ervaren, niet om stilzitten en luisteren. Je leert door te doen, te oefenen en te reflecteren op jezelf. De theorie die je tegenkomt (zoals de zes rollen van een leraar) pas je meteen toe in de praktijk.

En ook als je uiteindelijk helemaal geen leraar wil worden neem je alsnog waardevolle vaardigheden mee: presenteren, communiceren, bewust zijn van je houding en uitstraling, en eerlijk naar jezelf kijken. Dat komt in bijna elk beroep van pas.

Hoe ziet het programma eruit?

Je volgt acht middagen op NHL Stenden in Groningen, maar je bent ook op jouw eigen school actief.

Wat je gaat doen:

  • Lessen bijwonen en observeren hoe een leraar werkt
  • Docenten interviewen over hun vak en ervaring
  • Zelf een (deel)les voorbereiden
  • Die les oefenen in een echte of nagebootste klasomgeving

De middagen zijn bewust op verschillende dagen in de week gepland, zodat je niet steeds hetzelfde vak mist. 

Brochure Oriëntatiemodule voor leerlingen