Afbeelding
Minoren
Afbeelding
Minoren
Minor

Intelligence and counterintelligence 15 EC

Start in
september & november
Ec
15 ECTS
Locatie

Als je wilt weten of spionage echt plaatsvindt in Nederland en hoe de AIVD en MIVD onderzoek doen naar terrorisme en radicalisering, is de minor Intelligence & Counterintelligence geschikt voor jou. In deze minor maak je namelijk kennis met het werk van inlichtingen en veiligheidsdiensten (I&V-diensten) en ga je zelf onderzoek doen naar bedreigingen voor de staatsveiligheid en democratische rechtsorde.

Inhoud van de minor

Je leert wat ‘inlichtingen’ nu precies zijn, hoe ze worden gemaakt en wat I&V-diensten er mee doen. Ook gaan we uitgebreid in op de methoden en technieken die deze diensten gebruiken, zoals het afluisteren van telefoons, hacken van computers, de inzet van agenten en andere ‘inlichtingenmiddelen’. We onderzoeken hoe informatie uit al deze bronnen wordt samengebracht en hoe daar dreigingsanalyses mee worden samengesteld.
Uiteraard kijken we daarbij naar de Nederlandse situatie, maar ook de belangrijkste internationale spelers komen aan bod: Rusland, de Verenigde Staten, China, Iran, Israël, enzovoort. Hoe zetten zij inlichtingen in om hun macht te vergroten? Welke methoden gebruiken zij, hoe ver zijn zij bereid om te gaan om inlichtingen te verwerven? We onderzoeken de rol die desinformatie en propaganda spelen en gaan aan de slag met de technieken en vaardigheden die inlichtingenanalisten gebruiken om van informatie inlichtingen(-producten) te maken.

Deze minor wordt aangeboden door de opleiding Integrale Veiligheidskunde.
 

Opzet van de minor

In deze minor ga je aan de slag met een individuele opdracht en werk je daarnaast samen in een groep van vier of vijf studenten aan een ander onderzoek. Zo kun je laten zien wat jij persoonlijk in huis hebt en daarnaast gezamenlijk aan een project werken en zo kennis en expertise delen met anderen. Je leert dat inlichtingen (en de analyse daarvan) niet meer het exclusieve terrein van inlichtingendiensten zijn, maar dat ook onderzoeksjournalisten, grote bedrijven en overheidsinstanties er gebruik van maken. We nodigen gastsprekers uit die uit dit brede werkveld afkomstig zijn en die met hun verhalen ons perspectief op de inlichtingenwereld kunnen verrijken.
Als je de minor hebt afgerond heb je een realistisch beeld van het werk van inlichtingendiensten en de beperkingen waar ook zij mee te maken krijgen. Daarnaast heb je vaardigheden ontwikkeld als het gaat om bronkritiek en het analyseren van grote hoeveelheden gegevens. Deze vaardigheden kun je ook in het vervolg van je opleiding inzetten.

Studiekenmerken

Start in
september & november
Locatie
Taal
Nederlands
EC's
15 ECTS
Type minor
Voor alle hbo-opleidingen
Sustainable Development Goals

Deze minor draagt bij aan...

Vragen?

Heb je vragen over deze minor? Stel ze via het online formulier.

Stel je vraag