In de media: Maritime IT Security onderzoekt cyberrisico’s bij opleidingsschip Ab Initio

maritime it security

Motoren, boegschroeven en batterijmanagementsystemen: steeds meer apparatuur aan boord van binnenvaartschepen is digitaal met elkaar en met de buitenwereld verbonden. Maar weten schippers eigenlijk hoe die verbindingen zijn beveiligd? Journalist Rieneke Kok van de Binnenvaartkrant keek mee bij een demonstratie waarbij ethische hackers de digitale systemen van het opleidingsschip Ab Initio onderzochten.

Volgens hoogleraar Albert Veenstra van Erasmus UPT begint cyberveiligheid vooral met bewustwording. Dat zegt hij naar aanleiding van een demonstratie waarbij ethische hackers de digitale systemen van het opleidingsschip Ab Initio onderzochten.

Op maandag 26 oktober onderzochten twee gecertificeerde ethische hackers van de onderzoeksgroep Maritime IT Security van het Maritiem Instituut Willem Barentsz van NHL Stenden de digitale infrastructuur van de Ab Initio. De demonstratie werd georganiseerd door Erasmus UPT, NHL Stenden en Hogeschool Rotterdam. Het opleidingsschip van het Scheepvaart en Transport College (STC) en Hogeschool Rotterdam wordt ook gebruikt voor onderzoek en innovatie.

De hackers brachten eerst de IT-omgeving van het schip in kaart. Hoeveel lokale netwerken (LAN’s) zijn er? Welke systemen zijn daarop aangesloten? Hoe is de toegang tot wifi geregeld? Vervolgens controleerden ze of hun bevindingen klopten. Daarbij kwamen verschillende kwetsbaarheden aan het licht, die volgens de organisatoren al bekend waren bij de beheerders van het schip.

Verder lezen? Klik hier voor het volledige artikel.

Sustainable Development Goals

Dit nieuws draagt bij aan...