Heb jij als schoolleider, leidinggevende van de kinderopvang of zorgcoördinator de ambitie om – samen met een kinderopvangorganisatie of in eigen beheer – jouw school of opvangorganisatie door te ontwikkelen naar een Integraal Kind Centrum (IKC)? Wil je graag leren hoe je in het IKC samenwerkt binnen onderwijs, opvang en zorgaanbieders? Dan is deze leergang Leidinggeven aan IKC-ontwikkeling een mooie opstap.
In acht bijeenkomsten ontwikkel je een gezamenlijke visie en in samenhang met diverse partijen ga je aan de slag om een ontwikkeltraject uit te werken passend bij jouw praktijksituatie. De betekenis van het IKC voor het kind, ouders en de medewerkers staat centraal. Tijdens deze leergang verzorgen diverse gastdocenten, vanuit hun expertise op kindontwikkeling en IKC-ontwikkeling, inspirerende colleges. Daarnaast brengen we een werkbezoek aan een IKC waar onderwijs, opvang en zorg met elkaar verbonden zijn.
- Een leergang met een open inschrijving maar ook incompany is mogelijk.
- Deze leergang is gecertificeerd voor 100 punten bij het Schoolleidersregister PO.
Wat biedt deze leergroep?
De ontwikkelfase waarin jouw school en/of kinderopvangorganisatie zich bevindt, gebruiken we als uitgangspunt. We bieden je daarnaast kaders, kennis en concepten aan om op basis daarvan vervolgstappen voor je ‘IKC in wording’ uit te werken. Je reflecteert in de groep op de resultaten daarvan.
Voor wie is de opleiding?
Kenmerken
ECNO
Deze cursus wordt aangeboden door ECNO. ECNO is de organisatie binnen NHL Stenden voor na- en bijscholing, incompany-trainingen, advies en coaching voor docenten, schoolleiders en ondersteunend personeel binnen het primair, voortgezet en middelbaar onderwijs.
Herregistratie bij Schoolleidersregister PO
Deze leergang is gecertificeerd voor 100 punten bij het Schoolleidersregister PO.