
Praktische zaken Leisure & Events Management
Wat moet je weten voordat je aan de studie begint?

Toelatingseisen
Om toegelaten te worden tot de opleiding Bachelor Leisure & Events Management heb je één van de volgende diploma’s nodig:
- NT
- NG
- EM
- CM + econ of m&o of be
- NT
- NG
- EM
- CM + econ of m&o of be
- Niveau 4
Aansluiting op het MBO
Kom je van het mbo? Met het keuzedeel Voorbereiding Hbo - Economie word je klaargestoomd om aan onze opleiding Leisure & Event Management te beginnen. We zorgen er samen voor dat jij klaar bent voor de hbo opleiding die het beste bij jou past.
Het Keuzedeel Mbo is een samenwerking tussen ROC Friese Poort, ROC Friesland College en NHL Stenden. Het doel van dit keuzedeel is om te ontdekken welke opleiding bij je interesse en kwaliteiten passen en te ervaren wat het hbo inhoudt door aan een project te werken. Ben je benieuwd naar de opleiding Leisure & Events Management? Kies dan voor het ‘Leisure & Tourism’ project. Je wordt gedurende dit keuzedeel begeleid door zowel een mbo - als een hbo docent.
Gezamenlijke projecten
Leisure & Events Management studenten voeren in samenwerking met mbo-studenten verschillende projecten uit voor onder andere Circulair Fryslan en gemeente Leeuwarden.
Voldoe je niet aan de toelatingseisen?
Wanneer je niet aan de toelatingseisen voldoet, zijn er verschillende manieren waarop je mogelijk toch toegelaten kunt worden. Bijvoorbeeld via een toelatingstoets of een 21+ toelatingsonderzoek. Ontdek de mogelijkheden.
Accreditaties en keurmerken
De opleiding Leisure & Events Management heeft de volgende accreditaties en keurmerken:
- Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO)
- Bijzonder Kenmerk Duurzame Ontwikkeling (NVAO)
Kosten
Als student betaal je elk jaar collegegeld. Hoeveel collegegeld je betaalt hangt af van een aantal factoren, zoals je nationaliteit en je al behaalde diploma’s in het hoger onderwijs. Lees hier meer over de collegegelden en de hoogte daarvan.
Ga jij voor het eerst studeren aan het hbo? Dan betaal je in het eerste jaar waarschijnlijk de helft van het collegegeld wanneer je een voltijd, deeltijd of duale opleiding gaat volgen (m.u.v. een master). Wil je een lerarenopleiding volgen? Dan betaal je waarschijnlijk in zowel het eerste als in het tweede jaar de helft van het collegegeld. Lees meer over deze regeling.
Wettelijk collegegeld 2022/2023 | € 2.209 |
Instellingscollegegeld 2022/2023 | € 8.495 |
Wettelijk collegegeld 2023/2024 | € 2.314 |
Instellingscollegegeld 2023/2024 | € 8.895 |

Virtual Tour Leeuwarden
Is dit de opleiding die je zoekt?
Ben je er van overtuigd dat deze opleiding bij je past? Schrijf je dan direct in, of kies een van de overige opties als vervolgstap!