Expert: Bianca Harms

Dr. Bianca Harms is lector van het lectoraat Transformational Media. Haar expertise ligt op de inzet van communicatie en media om maatschappelijke transities aan te jagen. Denk aan campagnes die burgers betrekken bij duurzaam gedrag, of mediaconcepten die jongeren aanzetten tot actie rond gezondheid, zowel in samenwerking met bedrijven als overheden. Haar onderzoek richt zich daarnaast op de effectiviteit en ethische verantwoordelijkheid van marketing- en communicatie-interventies: wat werkt, wat niet, waarom, én hoe kan dit op een verantwoorde en authentieke manier worden toegepast. Ook bestudeert zij de maatschappelijke verantwoordelijkheid van mediaorganisaties. 

bianca harms
Dr. Bianca Harms

Lector Transformational Media

Onderzoeksgebieden:

  • Transitiecommunicatie
  • Duurzaamheidscommunicatie
  • Content & media strategie
  • Marketing
  • Media verantwoordelijkheid
  • (online) Reclame en branded content
  • Purpose marketing
  • Consumentengedrag & gedragsverandering

Bianca Harms promoveerde in 2021 aan de Rijksuniversiteit Groningen op onderzoek naar branded content in digitale contexten en behaalde daar ook haar master Marketing Management. Ze combineert een sterke academische achtergrond met praktijkervaring als marketingmanager en consultant in de entertainmentindustrie (o.a. Sony Music). Bij NHL Stenden Hogeschool ontwikkelde zij de Master Content & Media Strategy, inmiddels de grootste hbo-master in het economische domein. Harms was zeven jaar lid van de executive board van de European Media Management Association, is associate editor van het Journal of Media Business en publiceert internationaal over media, marketing en duurzaam gedrag. 

Lectoraat Transformational Media

Het lectoraat Transformational Media onderzoekt de rol van communicatie en media in maatschappelijke transities. Hoe kan een merk zich op een authentieke manier verbinden aan duurzaamheid zonder het risico van purpose washing? Hoe creëer je met communicatie draagvlak voor duurzame innovaties en stimuleer je met online content gezonder gedrag? En welke rol spelen media in tijden van crisis? Samen met praktijkpartners, studenten en doelgroepen zoekt het lectoraat naar antwoorden op deze en andere vragen, met als doel inzichten, tools en interventies te ontwikkelen die bijdragen aan duurzame verandering en maatschappelijke impact.

Projecten

Podcast NHL Stenden Onderzoekt: Waarom zijn we zo gevoelig voor aanbiedingen?

In deze aflevering van NHL Stenden Onderzoekt praten lector Bianca Harms (Transformational Media) en neuromarketingonderzoeker Sake Jan Velthuis over de psychologische mechanismen achter koopgedrag. Van loss aversion tot slimme ‘nudges’, en van Green Friday tot demarketing: hoe stuur je gedrag zónder schuldgevoel?

Het lectoraat in de media

Meest recente publicaties